Püsimeik Tallinnas Härm OÜ - Allergia, nohu, seedesüsteemidega seotud artiklid

Kuidas mõjutab elu teke soolestikus meie immuunsüsteemi arengut.

Hiljutised uuringud on näidanud, et loote soole kolonisatsioon bakterite poolt algab juba emakas ning vastsündinu mikrobioota sarnaneb ema esimese trimestri mikrobioomiga. Ravimid, haigused, stress ja raskemetallidega kokkupuude raseduse ajal võivad mõjutada imiku mikrobioota kujunemist.

Kõige olulisemad faktid toimiva probiootikumi valimiseks.

Ainult üksikud firmad maailmas omavad teadmisi ja tööstuslikku võimet toota baktereid viisil, mis tagab puhta, elusa ja stabiilse bakteripreparaadi. Kvaliteedi tagamiseks on äärmiselt oluline, et toote etiketil väljatoodud elus rakkude arv vastaks tegelikkusele. Probiootikumid, mis sisaldavad erinevaid bakteritüvesid ja -liike on efektiivsemad kui üht tüve sisaldavad. On oluline, et valitud tüvede vahel valitseks sümbioos ja et nad üksteist ei inhibeeriks. Rusikareegliks on, et probiootikume kasutatakse minimaalselt doosis 109 cfu.

Viis olulist asja, mis mõjutab meie tervist

Merli Špitsmeister
Biokeemia ja biotehnoloogia Msc

Immuunsüsteem on rakkudest ja molekulidest koosnev kompleksne süsteem, mille ülesanneteks on meid patogeenide eest kaitsta, ennetada haigusi ja soodustada haavade paranemist. Immuunsüsteemil on kaks haru – kaasasündinud ja omandatud immuunsus, mis toimivad tihti sünergiliselt. Hästi toimiv immuunsüsteem tolereerib kahjutuid mikroorganisme, toitu ja iseennast, kuid kui immuunsüsteem on mingil põhjusel tasakaalust väljas, võivad tekkida sagedased infektsioonid, allergiad, toidutalumatused ja autoimmuunhaigused, kuna immuunsüsteem ei tee enam vahet ohutul ja ohtlikul. 70% meie immuunsusest asub soolestikus – selle teooriaga tuli esimesena avalikkuse ette Yves Delatte 1980-ndatel, pärast 5 aastat kestnud uuringuid loomadel.