Püsimeik Tallinnas Härm OÜ - Allergia, nohu, seedesüsteemidega seotud artiklid

Mille järgi valida piimhappebaktereid?

Enne piimhappebakterite preparaadi ostmist jälgige järgmisi

1. Bakterite päritolu ja tüvi: kas need on inimspetsiifilised või pärinevad piimatööstusest?

– Piimatööstusest pärinevad bakteritüved on olnud oma elukeskkonnas juba liiga kaua ega suuda seepärast haigustekitajatele tõhusalt vastupanu osutada.

– Kui toode sisaldab liiga palju tüvesid, võib üksikute tüvede kogus jääda väheseks (pidage meeles, et norm on 10E9 cfu/päevas (pesa moodustavat ühikut päevas)).

Piimhappebakterite, ensüümide ja Sc. boulardii vajalikkusest loomadele

Piimhappebakterid on keha mikroobide loomulik osa. Nii inimestel kui ka loomadel on soolestikus piimhappebakterid, ilma piimhappebakteriteta ei saa soolestik normaalselt toimida. Seega neil on tähtis roll organismi funktsioneerimisel. Piimhappebaktereid kasutatakse tihti kõhulahtisuse ravi toetamisel. Kõhulahtisus on üks paljudest sümptomitest, mis näitab, et piimhappbebakterite tasakaal soolestikus on paigast ära.

Bacillus subtilis – võimas salarelv haiguste vastu

Probiootikumid on WHO poolt defineeritud kui elus mikroorganismid, mis piisavas koguses manustatuna omistavad peremeesorganismi tervisele positiivset efekti. Kuni tänaseni on probiootikumidena käsitletud peamiselt piimhappebaktereid, kuid aina rohkem on hakanud tuntust koguma ka teised bakterid, sh Bacillus´ed. Bacillus´te peamiseks eeliseks piimhappebakterite ees on võime moodustada spoore. Spoorid on stabiilsed laias pH- ja temperatuurivahemikus, mistõttu on Bacillus´te spoore sisaldavad probiootikumid vastupidavad maohappele ja neid võib säilitada toatemperatuuril pikka aega.

Kuidas mõjutab elu teke soolestikus meie immuunsüsteemi arengut.

Hiljutised uuringud on näidanud, et loote soole kolonisatsioon bakterite poolt algab juba emakas ning vastsündinu mikrobioota sarnaneb ema esimese trimestri mikrobioomiga. Ravimid, haigused, stress ja raskemetallidega kokkupuude raseduse ajal võivad mõjutada imiku mikrobioota kujunemist.

Mida peaks teadma piimhappebakteritest?

Meie planeedil elab üle 7 miljardi inimese, mikroorganisme aga 5 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 ehk 5x1030, seda on sama palju kui korrutada kogu meie universumis olevad tähed 5 miljoniga. Bakterid on igal pool meie ümber, nad on meie peal ja meie sees.Näiteks kodutolmus eksisteerib ligi 9000 erinevat tüüpi bakterit ja seenorganismi. Et mõista bakterite imelisust ja keerukust, väärib mainimist fakt, et neil on 100 korda rohkem geene kui inimestel ja nad oskavad edastada sõnumeid. Seega, kas hetkel peas on üldse Sinu enda mõtted, või sunnib Sind teatud viisil käituma või mõne toidu järele haarama Sinu sees elav ja eksisteeriv väike bakterite mikrokosmos?